Maailma parim iluvõimleja on jätkuvalt Jevgenia Kanajeva  0

Nädal aega Moskvas kestnud iluvõimlemise maailmameistrivõistlustel jõudsid medalivõiduni viie riigi sportlased. Kõige rohkem ehk 14 medalit teenisid Venemaa iluvõimlejad.

Maailma parim iluvõimleja on jätkuvalt 20-aastane Jevgenia Kanajeva. Omskist pärit, 170cm pikk ja 49 kilo kaaluv Kanajeva kaitses kodupubliku ees edukalt tiitlit individuaalses mitmevõistluses. Ta kogus nelja harjutusega 116,25 punkti ning edestas 2,4 punktiga koondisekaaslast Darja Kondakovat.

Kui mullu tegi Pekingi olümpia järel võitmatuna püsinud Kanajeva maailmameistrivõistlustel puhta töö, siis seekord pidi ta üksikalade finaalides tunnistama ka konkurentide paremust. Palli- ja rõngaharjutuses teenis ta kuldmedali, hüpitsakavas aga hõbeda, lindiharjutuses ei pääsenud üllatuslikult isegi finaali.

Eesti koondise parimana sai 15-aastane debütant Viktoria Bogdanova individuaalses mitmevõistluses 148 võistleja seas 62 koha, Eesti meister Julia Makušina oli 72. ja Olga Bogdanova 74.

MM-i korraldajate kõrval said medalirõõmu tunda veel Itaalia, Valgevene, Aserbaidžaani ja Bulgaaria võimlejad. Rühmkavades supertaset näidanud Venemaa võimlejad võitsid ühtekokku 14 medalit, neist kaheksa olid kuldsed.